Kainuun kesäyliopisto – opintoja ja onnistumisia!

Hae koulutusta

Avoin yliopisto-opetus / Tentit



Yksittäiset koulutukset

KoulutusAjankohta Viimeinen ilmoittautumispvm
Itä-Suomi/ kirjallisuustentti 20.11.201720.11.2017Online ilmoittautuminen on päättynyt.
Itä-Suomi/ Oikeustieteet 20.11.201720.11.2017Online ilmoittautuminen on päättynyt.
Turku/ tentti 27.11.201727.11.201720.11.2017
Itä-Suomi/ Oikeustieteet 8.12.201708.12.201728.11.2017
Turku/ yleinen tentti 13.12.201713.12.201704.12.2017
Itä-Suomi/ kirjallisuustentti 18.12.201718.12.201704.12.2017
Itä-Suomi/ Oikeustieteet 18.12.201718.12.201708.12.2017
Itä-Suomi/ kirjallisuustentti 15.1.201815.01.201805.01.2018
Turku/ yleinen tentti 17.1.201817.01.201809.01.2018
Itä-Suomi/ Oikeustieteet 26.1.201826.01.201816.01.2018
Itä-Suomi/ kirjallisuustentti 5.2.201805.02.201826.01.2018
Itä-Suomi/ Oikeustieteet 5.2.201805.02.201826.01.2018
Turku/ yleinen tentti 14.2.201814.02.201806.02.2018
Itä-Suomi/ Oikeustieteet 23.2.201823.02.201814.02.2018
Itä-Suomi/ kirjallisuustentti 5.3.201805.03.201823.02.2018
Itä-Suomi/ Oikeustieteet 5.3.201805.03.201823.02.2018
Turku/ yleinen tentti 14.3.201814.03.201806.03.2018
Itä-Suomi/ Oikeustieteet 23.3.201823.03.201813.03.2018
Itä-Suomi/ kirjallisuustentti 9.4.201809.04.201830.03.2018
Itä-Suomi/ Oikeustieteet 9.4.201809.04.201830.03.2018
Turku/ yleinen tentti 11.4.201811.04.201803.04.2018
Itä-Suomi/ Oikeustieteet 20.4.201820.04.201810.04.2018
Itä-Suomi/ kirjallisuustentti 7.5.201807.05.201827.04.2018
Itä-Suomi/ Oikeustieteet 7.5.201807.05.201827.04.2018
Turku/ yleinen tentti 16.5.201816.05.201808.05.2018
Itä-Suomi/ Oikeustieteet 18.5.201818.05.201808.05.2018
Itä-Suomi/ kirjallisuustentti 4.6.201804.06.201825.05.2018
Itä-Suomi/ Oikeustieteet 4.6.201804.06.201825.05.2018
Turku/ yleinen tentti 13.6.201813.06.201805.06.2018
Itä-Suomi/ Oikeustieteet 15.6.201815.06.201805.06.2018
Turku/ yleinen tentti 19.9.201819.09.201810.09.2018





Sulje