Kainuun kesäyliopisto – opintoja ja onnistumisia!

Hae koulutusta

Avoin yliopisto-opetus / Tentit



Yksittäiset koulutukset

KoulutusAjankohta Viimeinen ilmoittautumispvm
Itä-Suomi/ kirjallisuustentti 25.9.201725.09.2017Online ilmoittautuminen on päättynyt.
Itä-Suomi/ Oikeustieteet 25.9.201725.09.2017Online ilmoittautuminen on päättynyt.
Itä-Suomi/ Oikeustieteet 13.10.201713.10.201703.10.2017
Turku/ yleinen tentti 18.10.201718.10.201708.10.2017
Itä-Suomi/ kirjallisuustentti 23.10.201723.10.201709.10.2017
Itä-Suomi/ Oikeustieteet 23.10.201723.10.201713.10.2017
Itä-Suomi/ Oikeustieteet 10.11.201710.11.201731.10.2017
Itä-Suomi/ kirjallisuustentti 20.11.201720.11.201706.11.2017
Itä-Suomi/ Oikeustieteet 20.11.201720.11.201710.11.2017
Itä-Suomi/ Oikeustieteet 8.12.201708.12.201728.11.2017
Itä-Suomi/ kirjallisuustentti 18.12.201718.12.201704.12.2017
Itä-Suomi/ Oikeustieteet 18.12.201718.12.201708.12.2017
Itä-Suomi/ kirjallisuustentti 15.1.201815.01.201805.01.2018
Itä-Suomi/ Oikeustieteet 26.1.201826.01.201816.01.2018
Itä-Suomi/ kirjallisuustentti 5.2.201805.02.201826.01.2018
Itä-Suomi/ Oikeustieteet 5.2.201805.02.201826.01.2018
Itä-Suomi/ Oikeustieteet 23.2.201823.02.201814.02.2018
Itä-Suomi/ kirjallisuustentti 5.3.201805.03.201823.02.2018
Itä-Suomi/ Oikeustieteet 5.3.201805.03.201823.02.2018
Itä-Suomi/ Oikeustieteet 23.3.201823.03.201813.03.2018
Itä-Suomi/ kirjallisuustentti 9.4.201809.04.201830.03.2018
Itä-Suomi/ Oikeustieteet 9.4.201809.04.201830.03.2018
Itä-Suomi/ Oikeustieteet 20.4.201820.04.201810.04.2018
Itä-Suomi/ kirjallisuustentti 7.5.201807.05.201827.04.2018
Itä-Suomi/ Oikeustieteet 7.5.201807.05.201827.04.2018
Itä-Suomi/ Oikeustieteet 18.5.201818.05.201808.05.2018
Itä-Suomi/ kirjallisuustentti 4.6.201804.06.201825.05.2018
Itä-Suomi/ Oikeustieteet 4.6.201804.06.201825.05.2018
Itä-Suomi/ Oikeustieteet 15.6.201815.06.201805.06.2018





Sulje